Mitsubishi elektriauto i-MiEV pälvis Euro NCAP turvatestis suurepärase tulemuse.

iMiEV_Cut6_HQMitsubishi Motors Corporationi teatel avalikustas Euro NCAP (Euroopa uute sõidukite hindamisprogramm) oma turvalisushinnangud Euroopa turul esitletud uute sõidukite kohta ning tegi seda ka Euroopa turule orienteeritud Mitsubishi elektriauto i-MiEVi osas. Testitulemused kinnitasid, et Mitsubishi elektriauto puhul on tegemist väga turvalise sõidukiga ning sõiduki akudesüsteem jääb ka kokkupõrke korral absoluutselt puutumatuks ja terveks, edastamata seega vähimatki elektrivoolu. 2011. aasta standardite alusel omistati sõidukile 4 tärni, mis viib elektriauto samale tasemele oma klassi bensiinimootoriga sõidukitega.Mitsubishi Motors Corporationi arendustöö on olnud tulemuslik - pakkudes sõidukile piisava ruumikuse ja kokkupõrkekindluse, mis on eelkõige tagatud läbi patenteeritud RISE- turvakere konstruktsiooni. Antud innovatiivne lahendus tagab ohutuse, kuna akud on paigutatud turvakere alla. Samuti on uuenduslik sõiduki integreeritud juhtimissüsteem, mis tagab kokkupõrke korral automaatse ja kohese elektrimootori seiskamise.

Mitsubishi müügidirektori Üllar Borni sõnul on Mitsubishi elektriauto turvasüsteemid võrdsed või paremadki kui paljudel suurematel autodel. “Stabiilsuskontroll, veojõukontroll, ABS, pidurdusabi, turvapadjad ja –kardinad ning turvatalad teevad sõitmise väikeautoga mugavaks ja turvaliseks”, märgib Mitsubishi müüki Eestis koordineeriv Silberauto müügijuht.

Mitsubishi elektriauto I- MiEV on tunnustatud ka teiste turvatestide tulemuste põhjal - Saksamaa ADAC*1 ja Austraalia ANCAP*2 on korduvate testidega sõiduki eeskujulikku ohutust juba kinnitanud.

 

Videomaterjal testi läbiviimise kohta

 
Mercedes Benz Silberauto Chrysler Silberauto Jeep Silberauto Dodge Silberauto Mitsubishi Silberauto Mitsubishi Silberauto Lancia Silberauto Maserati