Uus neljaukseline kupee Mercedes-Benz CLS - uut stiili-ikooni esitletakse Pariisi autonäitusel.

4c734eefd91eb83ec1f04
Uus sõidukikategooria, mille Mercedes-Benz automaailmale 2003. aastal andis, sai mudeliuuenduse verivärske CLSi näol. Aastaid ainukese neljaukselise kupeena kliente võlunud mudeliseeria esimene versioon - dünaamiline ja elegantne sõiduk, mis ühendas endas ka mugavuse ja funktsionaalsuse, on tänaseks leidnud enam kui 170 000 rahulolevat omanikku üle kogu maailma. Pariisi autonäitusel esmaesitlusele tulev CLSi II põlvkond jätkab sõiduki pioneerirolli - Mercedes-Benzi disainijuhi professor Gordon Wageneri sõnul näitab uus CLS kätte suuna sõidukite tulevikudisainile, samas ammutades inspiratsiooni ka traditsioonidest ja ajatust stiilist ning kombineerides selle rafineeritud sportlikkusega.


 

Sõiduki välisilme on taaskord lummav - pikk ja jõuline esiosa, kitsalt sportlik aknajoon ning piilariteta küljeaknad ja muidugi dünaamiline katusejoon, mis elegantselt laugja kaldega tagaosale kummardub. Esiosadetailid pakuvad rõõmsat äratundmist SLS AMG-versiooni austajatele – visuaalselt paikneb radiaatorivõre kapotiosast eraldi, rõhutades esiosa sportlikkust ja jõulisust veelgi. Iluvõrel asetsev keskne Mercedes-täht rõhutab uue sõiduki kupee-perekonna geene ning avaldab austust kaubamärgi pika-ajalisele kuulsusrikkale ajaloole ja väärtustele. Äramärkimist nõuavad ka maailmas esimesena kasutusele võetud täis-LED esituled - ühendades imetlusväärse disaini mänglevalt kõrgtehnoloogiaga: 71 LEDist koosnev tuledesüsteem on ülesehitatud kolmetasandiliselt, võimaldades kohanduva valgusvihu, eristuva tulede öödisaini ja tagades öise nägemise funktsiooni toimimise.
Sõiduki salongidisain annab au tippviimistletud ajatule käsitööle. Esimene kõrgklassi kvaliteediemotsioon tekib ühtlasest voolujoonelisest kujustusjoonest, mis kulgeb juhiuksest armatuurlauale ning sealt edasi kõrvalistuja ukseni, muutes sõiduki ühtseks kompaktseks disainisaavutuseks. Individuaalsed maitse-eelistused saavad uues CLSis maitseka väljundi – meelepärase lahenduse saab kombineerida viiest salongi põhitoonist, viiest detailide variandist ning kolmest erinevast nahatöötlusvariandist. Kasutatavad materjalid on kõrgkvaliteediliselt käsitööna töödeldud naturaalsed nahk ja puitmaterjalid, progressiivsemat lähenemist lisavad näiteks süsinikkiust elemendid.

image13

 
Mercedes Benz Silberauto Chrysler Silberauto Jeep Silberauto Dodge Silberauto Mitsubishi Silberauto Mitsubishi Silberauto Lancia Silberauto Maserati