Chrysler Group LLC ja NASA alustasid ühist tehnoloogiaprogrammi

13. aprillil sõlmisid Chrysler Group LLC ning USA Riiklik Aeronautika- ja Kosmosevalitsus (NASA) ühistest huvidest lähtuvalt tehnoloogia-alase liidu. Kolmeaastase lepingu väljunditeks on koostöö kosmoseekspeditsioonide ja autotehnoloogia alal. “Nii Chrysleri grupi kui NASA jaoks on tähtsaks perspektiiviks omavahel kogemusi ja uuristulemusi vahetada,”  ütles Chrysleri konstrueerimisbüroo asepresident Scott Kunselman.

 

Kahe suure organisatsiooni ühisteks huvisfäärideks, kus tehnoloogiakogemusi vahetama asutakse, on uute materjalide, robotjuhtimise, radaritehnoloogia ning akusüsteemide ja muude energiaallikate väljaarendamine. Igal alal on loodud uurimisrühmad, kus on võrdselt esindatud nii Chrysleri kui NASA spetsialistid. Chrysleri jaoks on juba koostöö esimeseks viljaks navigatsioonisüsteemide töökindlate andurite väljaarendamisel saadud kogemused.

 

Chrysleri grupi ja NASA koostööl on pikk ajalugu USA kosmoseprogrammide arendamisel. 1961. aastal ehitas Chrysler Redstone-raketid, mida kasutati esimese ameeriklase ilmaruumi viinud Mercury-programmis. Samuti ehitas Chrysler kanderaketid esimese kahe Apollo-kosmoselaeva orbiidile toimetamiseks, seda ka esimese mehitatud Apollo puhul 1968. aastal.

 

 
Mercedes Benz Silberauto Chrysler Silberauto Jeep Silberauto Dodge Silberauto Mitsubishi Silberauto Mitsubishi Silberauto Lancia Silberauto Maserati