2011. a. parimate tarbesõidukite 7 kategooriavõitu läksid Mercedes-Benzile

11A628_saeeSaksamaal andsid taaskord oma hääled ETM Verlag’si * 7700 lugejat, et selgitada välja aasta parimad tegijad tarbesõidukite valdkonnas. Võistluskategooriaid oli kokku 22 ning arvestatavad esikohad neist lausa seitsmes võitsid Daimler AG  tooted, teenused ja alambrändid. Parimateks sõidukiteks tunnistati Mercedes-Benz Actros, Axor, Sprinter, Citaro ja Tourino.Mercedese-Benz Chaterway ja TruckWorks valiti aga parimateks valdkonna  kaubamärkideks. Auhinnatseremoonia peeti 31.mail Perkinsi Parkis Stuttgartis.

 

”7 esimest kohta parimate kommertssõidukite ja brändide osas näitavad, et me püsime õigel teel” ütles Andreas Renschler, Daimler AG juhatuse liige, kes on vastutav Daimleri veoautode ja busside eest. ”Me oleme väga uhked selle tulemuse üle ja täname lugejaid küsitluses osalemise eest.

 

Mercedes-Benz Sprinter, mille mudelinimele vastavalt ka 3,5 tonniste kaubikute kategooriat tihtipeale nimetatakse, pälvis parima koha juba 15 ndat aastat järjest. Mercedes-Benz Axor lõikas loorberid lähivedude kategoorias ning parimaks kaugvedude teostajaks valiti Mercedes-Benz Actros. Mercedes-Benzi sõidukid märgiti ära just ökonoomsuse, ohutuse ja sõidumugavuse tõttu.

 

Kõrged kohad busside arvestuses pälvisid midibuss Tourino ja linnaliinibuss Mercedes-Benz Citaro. Viimast on tänaseks müüdud juba enam  kui 31000 ühikut selle 13. tootmisaasta jooksul ning antud tulemusega platseerub Citaro kõige edukamaks bussiks läbi aegade. Citaro tähelend saab aga sel aastal hoogu veelgi juurde, kuna just käesoleva aasta kevadel esiltleti Mannheimis sõiduki kolmanda generatsiooni mudelit, mis pälvis tähelepanu oma täeisti uue disaini ja juhi töökeskkonna ergonoomikaga.

 

* lugejaküsitlus parimate tarbesõidukite ja kaubamärkide  kohta koostati Dekra AG inseneride poolt koostöös  valdkonda kajastavate ajakirjadega  Fehnfahrer; Lastauto Omnibus ja Trans Aktuell.

 
Mercedes Benz Silberauto Chrysler Silberauto Jeep Silberauto Dodge Silberauto Mitsubishi Silberauto Mitsubishi Silberauto Lancia Silberauto Maserati