Augusti esimestel päevadel jõudis Eestisse Mitsubishi uudismudel ASX.
asx_weebi
Crossover- tüüpi sõiduk on pilkupüüdva disaini, kompaktsete mõõtmete ning heade linna- ja maastikusõiduomadustega. ASX on saadaval nii esi- kui nelikveolisena ning 1.6L MIVEC ja 1.8L DI-D MIVEC mootoritega. Auto paistab silma oma innovatiivsete mugavus- ja turvalahendustega ning hinnad algavad vaid 239 900.- kroonist.

 

Uut crossoverit ASX on nimetatud Mitsubishi mudelisillaks, mis ühendab Jaapani autotootja pika- ajalised kogemused sõiduautode ning maasturite segmendist üheks hästitoimivaks tervikuks. Samuti on uut mudelit hellitavalt kutsutud Outlanderi väikevennaks, mis kinnitab uue crossoveri võimekust ka maastikusõidul.

 

Kõrge isteasend, panoraamkatus ja sõiduki esiosa langev voolujooneline disain tagavad juhile parima väljavaate, sõiduki kokkuklapitavad istmed ja nutika lahendusega panipaigad tagavad pagasi hea paigutuse ning meeldivalt palju ruumi kaasreisijatele.

 

ASXi hea juhitavuse kindlustavad laiad rehvid ja suur teljevahe, MacPherson esivedrustus ja mitmehoovaline tagavedrustus. Tundlik roolivõimendi, sportlikult häälestatud amortisaatorid ja stabilisaatorid tagavad sõiduki suurepärase kurvikäitumise ja stabiilsuse. Auto on varustatud innovatiivse käiguvahetusnäidikuga ning automaatse start-stopp süsteemiga, mis vähendab sõiduki kütusekulu ja heitmekogust. Sõltuvalt varustusastmest on autol HDD 40 GB kõvakettaga ning 7-tollise ekraaniga navigatsioonisüsteem ja 9 kõlariga Rockford FOSGATE® preemium helisüsteem.

 

Turvasüsteemide osas on ASX samuti rikkalikult varustatud – aktiivne stabiilsusprogramm, külglibisemisvastane seade, veojõukontroll, kohaltvõtuassistent jpm ning tippversioonile on saadaval ka uut tüüpi laia valgusvihuga ksenoonesituled. Erinevaid varustustasemeid on kolm, sõiduk on saadaval esi- või nelikveolisena ning 1.6L MIVEC või 1.8L DI-D MIVEC mootoriga.

 

Mitsubishi müügidirektori Üllar Borni sõnul on klientide sõiduharjumusi arvestades crossoverit juba ammu oodatud. " Auto edusamme sõidumugavuse, disaini või tehnoloogia osas on raske pingeritta seada või siinkohal eelistada, seega tooksin esmalt välja proosalise müügiargumendi – ASXil on konkurentidest parem hind". Mitsubishi ASXi hinnad algavad 239 000.- kroonist ning proovisõite on Silberauto esindustes võimalik teha alates 16. augustist.

 
Mercedes Benz Silberauto Chrysler Silberauto Jeep Silberauto Dodge Silberauto Mitsubishi Silberauto Mitsubishi Silberauto Lancia Silberauto Maserati