Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemiat hakkab toetama Väino Kaldoja

SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu ja Väino Kaldoja sõlmisid koostööleppe presidendi noore teadlase preemia rahastamiseks.

07

Kultuurirahastu välja antav 75 000 krooni suurune preemia on mõeldud kuni 35-aastasele Eesti päritolu doktorikraadiga teadlasele, kes teeb uurimistööd Eesti või välisriigi teadusasutuse või ülikooli juures. Preemiat on antud välja kümme aastat. Selle asutas kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.

 

Alates 2010. aastast toetab preemiat Väino Kaldoja. Väino Kaldojat on teadus- ja tehnikahuvi saatnud kogu elu. Ta on lõpetanud Nõo Reaalgümnaasiumi ja cum laude Tallinna Tehnikaülikooli ning juhib igapäevaselt Baltimaade üht suuremat autoettevõtet. Väino Kaldoja loodud Silberauto ettevõtetegruppi kuulub ka AS Silwi Autoehitus, mille kaudu preemia rahastaja viib otseselt edasi Eestimaist tootmist, eksporti ja tehnika arengut. Nii Silberauto põhiväärtuste kui toetusvaldkondade osas on märksõnadeks innovatsioon, tehniline väljaõpe ja tehnoloogia areng – seega oli noore teadlase preemia rahastamisotsus senisele tegevusele järgnev loogiline samm.

 

Lisainfot preemia kohta leiab presidendi kodulehelt http://www.president.ee

 
Mercedes Benz Silberauto Chrysler Silberauto Jeep Silberauto Dodge Silberauto Mitsubishi Silberauto Mitsubishi Silberauto Lancia Silberauto Maserati