Silberauto kaasabil asutatud võrgustik sai sajanda liikme

29. aprillil andis Kaubanduskoda üle tunnistuse noorte ettevõtlikkuse toetamiseks ellu kutsutud võrgustiku „Unistused ellu!“ sajandale liikmele. Aasta tagasi loodud võrgustik, mille asutajaks oli seitse tuntud ja tunnustatud organisatsiooni, nende seas Silberauto, on kasvanud enam kui sajaliikmeliseks organisatsiooniks, kus kõik liitunud ettevõtted soovivad panustada noorte ettevõtlikkuse toetamisse.

 

Kaubanduskoja peadirektori Mait Paltsi sõnul on Koja üheks missiooniks ettevõtliku mõtteviisi ja hoiakute kujundamine. „ Ettevõtlikku eluhoiakut võiks juba maast madalast meie noortes arendada. Eestis kasvavad noored peavad olema hakkajad ja loovad ning valmis tulevikus oma elu ise kujundama, iseseisvalt otsustama ning otsuste eest vastutama. Neil peab olema tahe ise hakkama saada ning ühiskond peab ettevõtlikkust toetama,“ sõnas Palts.

Ettevõtted saavad koostöös koolidega muuta õppimist elulähedasemaks ja mitmekesisemaks. Nii tekivad lastel seosed koolis õpitu ja „päris“ elu vahel. Seda saab teha nii lastega kohtudes, neile esinedes ja neid juhendades, kui ka oma ettevõtet ja töömaailma tutvustades. Paljud ettevõtted korraldavad võistlusi ja konkursse, millest lapsed ja noored saavad osa võtta ja mis tervikuna elavdavad õppetööd. Teised loovad praktilisi õppematerjale või toetavad tehniliste vahenditega.

Noorte ettevõtlikkust toetava koostöövõrgustiku algatajad on Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Danske Bank, Eesti Energia, Silberauto, Swedbank, Jõhvi Kontserdimaja ja Ida-Viru Ettevõtluskeskus. Võrgustiku eesmärk on jagada ja saada infot noortele suunatud toetustegevustest, milleks võivad olla nii teadmiste ja oskuste jagamine, rahaline toetus kui ka teised panustamise viisid.

Silberauto teeb laialdast koostööd mitme õppeasutusega üle Eesti. Teadmusalast ja tehnilist koostööd tehakse nii Kuressaare Ametikooli, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse kui Kehtna Tehnoloogia- ja Majanduskooliga.

Ühistegevuse südameks on veebipõhine keskkond www.unistusedellu.ee. Võrgustiku tegevust koordineerib Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Sellega kaasnevate kulude katmist toetab 2013. aastal ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

 

 
Mercedes Benz Silberauto Chrysler Silberauto Jeep Silberauto Dodge Silberauto Mitsubishi Silberauto Mitsubishi Silberauto Lancia Silberauto Maserati