Suurim rattaüritus läks korda!

silberauto_2Eile toimunud SEB 30. Tartu Rattarallile registreerus esialgsetel andmetel 4206 osalejat, nende hulgas kümned profiratturid ning tuhanded harrastajad. Traditsiooniliselt olid ratturitele abiks Silberauto sõidukid - nii kohtunike, arstiabi, rajateenistuse kui muude vajaduste katteks.

Tartu Rattaralli võitis rootslane Jimmy Rönn (Team Cykelcity.SE) ajaga 3:04:06. Teisele kohale sõitis end valgevenelane Aliaksei Tsikhanau (National Team Belarus). Parima eestlasena lõpetas Tartu Rattaralli Indrek Rannamaa, kes saavutas kolmanda koha. „Tänane sõit oli korraga nii raske kui ka kerge. Tempo oli üleval terve võistluse jooksul ning vahetult enne lõppu nägin, et pean midagi tegema,“ rääkis lõpusirgel rünnanud võitja. Tema sõnul olid tiimil Estonian Cycling Weekendi suhtes kõrged ootused ning need ka täideti. „Kolmas koht on täna pigem ikka võidunäoline, sest teised kaks vastast olid lõpus minust kindlalt üle. Juhtusin sõidu jooksul õigetesse kohtadesse ning hindasin olukorda ja võimalusi õigesti,“ kommenteeris parima eestlasena lõpetanud Indrek Rannamaa.

Sõit Lõuna-Eesti maastikul kulges kena ilma ja arvukate pealtvaatajate saatel. Pärast 1. vahefiniðit Liival, kui sõidetud oli 27 km, õnnestus 17-mehelisel juhtgrupil end ülejäänutest lahti sõita. Seesama grupp jäi sõidutempot dikteerima sisuliselt distantsi lõpuni, venides lõpukilomeetritel küll veidi pikemaks. Poodiumikohad selgitati välja lõpusirgel. SEB 30. Tartu Rattaralli lõpetab kolm päeva kestnud Estonian Cycling Weekend 2011. Täna sõideti kaks distantsi, 135 km ja 65 km. Esialgse protokolli järgi lõpetas pikema distantsi 1810 ratturit ning lühema 1956.

Laupäeval peeti Tartus SEB 30. Tartu Rattaralli lastesõidud, mis tõid spordiradadele 2939 noort. Tegemist on läbi aegade parima tulemusega. Sooja ja päikesepaistelise ilmaga toimunud sündmus kulges rõõmsas meeleolus. Tänavu 28. korda korraldatud lastesõitudel on oluline osa Tartu Rattarallis. Sõitude osalejatearvud on aastate jooksul pidevalt kasvanud. 2002. aastal osales distantsidel 616 last, 2007. aastaks jõudis see number 1179 ning tänavu läks starti kõigi aegade rekordarv väikeseid rattureid.

Mercedes Benz Silberauto Chrysler Silberauto Jeep Silberauto Dodge Silberauto Mitsubishi Silberauto Mitsubishi Silberauto Lancia Silberauto Maserati