Eesti Jalgratturite Liit avas 124. võistlushooaja

Reedel, 9. aprillil andis Eesti Jalgratturite Liit Ülemiste Hotellis algavat, 124. võistlushooaega avava pressikonverentsi. Üritusel osalesid Eesti jalgrattaspordi juhid, sponsorettevõtete esindajad ning tippsportlastest Rein Taaramäe, Kalle Kriit ja Allan Oras.


 

Pressikonverentsi tervituskõnes märkis EJL-i asepresident Enn Veskimägi, et Eesti jalgrattasport on jõudnud väga heale tasemele. “On väga oluline ja positiivne, et meil on missiooniga treenerid; järelkasv ja tipptegijate uus väärikas pealekasv. Tähtis on see, et Eestis toimuvad ka rahvusvahelised võistlused ning on hea siseriiklik võistluskalender,” ütles Veskimägi. Ta tutvustas algava hooaja tähtsaid rahvusvahelisi velotuure Giro d´Italia´t ja Vuelta d´España´t, kus sõidavad Eesti ratturitest Rene Mandri ja Kalle Kriit ning Tour de France´i, kus Cofidise meeskonna liidrina osaleb Rein Taaramäe.

 

Sellele järgnes EJL-i peasekretäri Urmas Karlsoni sõnavõtt, mis andis ülevaate Eestis korraldatavatest jalgrattasportdiüritustest. Tulekul on 75 võistlust, nende seas 4 rahvusvahelist UCI kalendrivõistlust - Tartu-Tallinn GP, SEB Tartu GP, MTB Port of Tallinn GP, SEB Tartu Rattamaraton.

Ees ootab ka 10 rahvaspordi suurüritust, millest tähtsamad on Tartu Maratoni ja Elion Cupi sõidud.

 

Tartu Maratoni direktor Indrek Kelk esitleses peakorraldajana 28.-30. mail toimuvat Estonian Cycling Weekendi (ECW) üritusi. Ta tutvustas üksikasjalikult ürituste kava ning andis ülevaate võistlustel osalevatest Eesti tipptegijatest ja rahvusvahelistest meeskondadest.

 

Pressikonverentsil leidsid omaette tutvustamist ka teised hooaja võistluskalendri tippsündmused: Elion  Cupi etapid, 53. Saaremaa velotuur, 3. juulil toimuv MTB Port of Tallinn võistlus ning 19. septembril toimuv 13. SEB Tartu Rattamaraton.

 

AS Silberauto on Eesti Jalgratturite Liidu peasponsor aastast 2005. Eesti legendaarseima ja suurima spordiürituse korraldaja Klubi Tartu Maraton ning AS Silberauto koostöö kestab alates 2004. aastast. Selle aja jooksul on Silberauto andnud klubile kasutada mitmeid erinevaid Mitsubishi autosid. Jaapani autotootja  sõidukid on olnud nii sportlaste saateautodeks kui ka kohtunike, rajameistrite ja tehniliste  töötajate abivahenditeks.

 

Vaata ka Estonian Cycling Weekendi ülevaate ning Rein Taaramäe intervjuu videosid:

http://tartumaraton.ee/?sisu=uudis_edasi&lang=est&id=802&mid=10&www=Cv30oelAwzvVqSP0YaiswsPfN6f

http://tartumaraton.ee/?sisu=uudis_edasi&lang=est&id=801&mid=10

 

 
Mercedes Benz Silberauto Chrysler Silberauto Jeep Silberauto Dodge Silberauto Mitsubishi Silberauto Mitsubishi Silberauto Lancia Silberauto Maserati